رونمایی از کتب نظام مسائل استان های کشور در رویداد هم افزا


1401/11/3رویداد هم افزایی مدیریت ایران در تاریخ 2تا4مرداد در مصلی امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد. این رویداد با هدف ایجاد بستر تعامل و همکاری میان مجموعه های مردمی و شرکت های دانش بنیان با مدیران و مسئولان کشور سعی دارد اکوسیستم مدیریتی جهت حل مسائل کشور ایجاد نماید. در این رویداد قرار است برای اولین بار مجموعه ای 31جلدی از نظام مسائل استان های کشور رونمایی شود و دراختیار مدیران کشور قرار گیرد. به همین مناسبت مسلم شهسواری مدیر کمیته تولید محتوا رویداد هم افزایی مدیریت ایران بیان کرد:« به سبب موقعیت کنونی کشور و مواجه با چالش های متعدد دیگر باید بجای رفتن به سراغ راه حل های مقطعی ابتدا مسائل را شناخت. مسئله شناسی رکن اصلی حکمرانی است که در کشورهای مختلف با استفاده از ظرفیت اندیشکده ها و نخبگان به آن ورود کرده اند. در رویداد هم افزا نیز ما با ایجاد اندیشکده هم افزا تمرکز بسیار جدی بر روی احصاء نظام مسائل کشور داشتیم تا ضمن ارائه یک مجموعه منسجم به مدیران این موضوع را وارد گفتمان حکمرانی کشور نماییم»

وی در خصوص مجموعه کتب نظام مسائل با اشاره به مطالعه منابع مختلف و صرف 6ماه زمان برای جمع آوری، دسته بندی و مرتب سازی آن ها تاکید کرد که این کتب چکیده ای کاربردی و مدیریتی است که مدیران را نسبت به مسائل کلان و ظرفیت های موجود در استان آگاه می کند. ایشان در ادامه با اشاره به فاز دوم مطالعاتی و اجرایی این کلان پروژه بیان داشت:« پس از تدوین این کتب بنا داریم تا در اندیشکده هم افزا پلتفرم نظام مسائل استان های کشور را با همکاری معاونت اجرایی رئیس جمهور به منظور رصد 360درجه مسائل کشور ایجاد نماییم. در این پلتفرم مدیران تصمیم گیر ملی و استانی می توانند سیمای کلی استان مشتمل بر 400شاخصه کلیدی و مهم را مشاهده کنند، نظام مسائل استان در 9حوزه کلان را ببینند و از گزارش های متعدد آن در مسیر تصمیم گیری و تعریف پروژه ها استفاده نمایند. همچنین این پلتفرم بستری برای دریافت نظرات مردم و نخبگان خواهد بود تا بتوانند مسائل استان خود را بیان کنند و پس از صحت سنجی از مسائل آن ها را در لیست مسائل استان قرار دهیم»

مسلم شهسواری با تاکید بر بهبود حکمرانی کشور از طریق حرکت در مسیر حکمرانی داده این اقدامات را امیدآفرین و راهکشا توصیف کرد که می توانند به شکل موثر و دقیقی مسائل کشور و استان های ایران را حل کنند. 

ایشان در ادامه فعالیت های کمیته تولید محتوای رویداد از دیگر اقدامات این کمیته نیز اینگونه گفت:« علاوه بر کتب نظام مسائل استان ها با توجه به ماهیت مدیریتی رویداد بنا داریم تا از دیوارنگاره های مدیریتی در رویداد نیز رونمایی کنیم. این دیوارنگاره ها بر اساس محتوای مدیریتی روز دنیا و در پی مطالعه بیش از 50کتاب مدیریتی برتر حال حاضر طراحی و پیاده سازی شده اند. هدف از تولید این دیوارنگاره ها معطوف نمودن توجه مدیران به مفاهیم مدیریتی است که شاید به سبب کمبود وقت یا علل دیگر نتوانند آن ها را مطالعه و پیگیری نمایند.»

وی در پایان رویداد هم افزا را نقطه حرکت مهمی توصیف کرد که می تواند سرآغاز گفتمان تعامل، همکاری و تحول مدیریتی در کشور باشد.