رویداد هم‌افزایی مدیریت ایران؛ گام نخست برای رسیدن به دولت مردمی


1401/4/24رویداد هم‌افزایی مدیریت ایران؛ گام نخست برای رسیدن به دولت مردمی

 

دستیار ویژه رئیس جمهور در امر مردمی‌سازی دولت، معتقد است که رویداد «هم‌افزایی مدیریت ایران 1401» نخستین گام در مسیرِ رسیدن به دولت مردمی است.

 

جلسه‌ی هماهنگیِ نخستین رویداد «هم‌افزایی مدیریت ایران 1401» ظهر روز چهارشنبه 22 تیر 1401 برگزار شد.

این جلسه با حضور سید احمد عبودتیان دستیار ویژه رئیس جمهور در امر مردمی سازی دولت، موسویان مشاور معاون اجرایی رئیس‌جمهور و جمعی از مدیران‌کلِ وزارتخانه‌های مختلف در محل ساختمان ریاست جمهوری برگزار شد.

سیداحمد عبودتیان دستار ویژه رئیس جمهور، در این جلسه به بیان جزئیاتی درباره رویداد «هم‌افزایی مدیریت ایران 1401» پرداخت و گفت: امروز شاهدیم که مردم در حدی که شایسته است، در شکل‌گیری مسائل مختلفِ کشور و نظام تاثیرگذار نیستند.

وی ادامه داد: همه‌ی ما به یاد داریم که در دفاع مقدس، ایران به تنهایی با حدود سی کشورِ دنیا مقابله می‌کردیم. تفاوت این جنگ با دیگر جنگ‌های کلاسیک دنیا، در اداره‌ی مردمیِ جنگ بود.

عبودتیان گفت: سابقه سال‌های گذشته از انقلاب اسلامی نشان می‌دهد که هر گاه انقلاب به سمت مردم رفت؛ سربلند و موفق شد. در همین دو سال گذشته و در بحرانی که شیوع ویروس کرونا برای کشور ایجاد کرد، تنها با همیاری و همراهی مردم بود که توانستیم از این بحران عبور کنیم.

وی ادامه داد: متاسفانه ما برخی مسائل را آنقدر پیچیده کرده‌ایم که متاسفانه برخی کارها پیش نمی‌رود. شیوه‌نامه‌ها و ضوابط اداری در حوزه‌های مختلف به شدت انجام کارها را کند کرده است. مدیران هم گاهی باورشان شده که تمام کارها را باید خودشان انجام دهند، اما واقعیت این است که امکان چنین کاری وجود ندارد و تنها با مشارکت و حضور مردم است که می‌توان کارها را پیش برد.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امر مردمی سازی دولت، گفت: رویداد «هم‌افزایی مدیریت ایران 1401» گامی است برای بسترسازیِ مناسب در جهت حضور مردمی در پیش‌برد فعالیت‌های مهم. این گام اول و بخشی از مسیرِ رفتنِ به سمت دولتِ مردمی است.

 

رویدادی نو در راستای گام دوم انقلاب

در بخش دیگری از این نشست موسویان مشاور معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: شعار مردمی بودن، مردمی سازی و دولت مردمی قله‌ای در دولت آیت‌الله رئیسی است. رویداد «هم‌افزایی مدیریت ایران 1401» رخدادی نو در راستای گام دوم انقلاب و شعارهای دولت است.

وی ادامه داد: حدود هزار مجموعه مردم نهاد را برای حضور در این رویداد انتخاب کرده‌ایم. این رویداد ویترینی برای استفاده مجموعه‌ مدیران کشور است.

 

هزار مجموعه مردم‌نهاد در رویداد هم‌افزایی

منصوری دبیر رویداد «هم‌افزایی مدیریت ایران 1401» هم در بخش دیگری از این نشست گفت: شعار اصلی دولت شکل دادن دولت مردمی است. نظام جمهوری اسلامی ایران هر جا به پشتوانه‌ی بزرگی به نامِ مردم متصل شده، در حل مسائل موفق بوده است.

وی ادامه داد: سعی کردیم هزار مجموعه مستقل در حوزه‌های مختلف را برای این رویداد گِرد هم بیاوریم؛ مجموعه‌هایی مردمی و غیر دولتی و غیرحاکمیتی را برای این رویداد انتخاب کرده‌ایم.

منصوری گفت: این مجموعه‌ها  را در ۴۰ هزار متر مربع فضا و به مدت چهار روز جمع می‌کنیم. از سوی دیگر مدیرانی که می‌خواهند کارهای جدید و خلاقانه انجام دهند را از سراسر کشور برای حضور در این رویداد دعوت می‌کنیم. این مدیران می‌توانند براساس برنامه‌ها و کارهایی که دارند، مجموعه‌هایی را برای انجام کارهایشان در این رویداد انتخاب کنند.

وی ادامه داد: این هزار مجموعه از میانِ حدودِ پانزده هزار مجموعه انتخاب شده‌اند؛ آنها را در دسته‌های مشخصی قرار داده‌ایم تا بیایند و خودشان را معرفی کنند. هر مجموعه‌ها اطلاعات و مشخصاتش را در سایت‌ما قرار داده است و صفحه‌ی خاص خود را دارد.

دبیر رویداد «هم‌افزایی مدیریت ایران 1401» گفت: مدرسه‌ی «هم‌افزا» را تشکیل داده‌ایم تا فضاهای مناسب برای ارتباطِ مدیران با این مجموعه فراهم شود. این دوره از رویداد هم‌افزا، آغاز کار ماست. از طرفی سایت و اپلیکیشنی که طراحی شده، زیرساختی دائمی برای ارتباط مدیران با این مجموعه‌ها است.

وی تاکید کرد: کتاب‌هایی از سی و دو استانِ کشور و ویژگی‌ها و مشکلات‌شان طراحی و تهیه کرده‌ایم. این کتاب‌ها در اختیار همه قرار می‌گیرد تا با مطالعه این کتاب‌ها به ایده‌پردازی برای حلِ مشکلاتِ استان‌ها بپردازند.

همچنین در بخش پایانی این جلسه، مدیرانِ کلِ وزارتخانه‌های مختلف، به بیانِ دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود درباره رویداد «هم‌افزایی مدیریت ایران 1401» پرداختند.

انتهای پیام/