«رویداد هم‌افزایی مدیریت ایران» افتتاح شد/ مرتضوی: مردم‌نهادها برای حل مشکلات عمران و اجتماعی تلاش کنند


1401/5/28«رویداد هم‌افزایی مدیریت ایران» افتتاح شد/ مرتضوی: مردم‌نهادها برای حل مشکلات عمران و اجتماعی تلاش کنند

 

معاون اجرایی رئیس‌جمهور با تاکید براینکه هم‌افزایی حلقه مفقوده مدیریت کشور است، گفت: امیدواریم رویداد هم‌افزایی مدیریت ایران با بهره‌گیری از امکانات مشکلات عمران و اجتماعی را حل کند.

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات رویداد هم‌افزایی مدیریت ایران، مراسم افتتاح «رویداد هم‌افزایی مدیریت ایران» صبح امروز (یک‌شنبه، ۲ مرداد) با حضور 
سید صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور، مهندس محسن منصوری استاندار تهران، سید احمد عبودتیان دستیار رئیس جمهور و وحید یامین‌پور معاون وزیر ورزش و جوانان در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد.

مرتضوی: رویداد هم‌افزایی مدیریت ایران مشکلات عمران و اجتماعی را حل کند 
در ابتدا، سید صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور به تشریح مولفه‌های مورد نیاز برای اداره جامعه پرداخت و گفت: بدنامه یکی از عناصر مهم برای اداره جامعه است که در جمهوری اسلامی برنامه‌های پنج‌ساله و میان‌مدت و  بالادستی تحویلی همانند چشم‌انداز تدوین شده است.

وی وجود برنامه، منابع و سرمایه انسانی و بودجه را لازمه تحقق و اجرایی شدن موفق برنامه‌ها دانست و تاکید کرد: اگر سه مولفه فوق در خدمت مدیریت تحویل‌خواه و تحول‌آفرین باشد، گام‌های بلندی برای توسعه همه‌جانبه برداشته خواهد شد.

معاون اجرایی رئیس جمهور جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس را نمونه‌ای از مجموعه‌های مردم‌محور دانست و گفت: جهادسازندگی که تحول بسیار شگرفی را در نقاط مختلف کشور ایجاد کرد به دستور امام خمینی (ره) ایجاد شد.

این مقام مسوول دولتی تصریح کرد:  درحالی که دشمنان جنگ تحمیلی را  علیه مردم ایران ایجاد کردند اما این جنگ نابرابر با حضور و هم‌افزایی مردم و جوانان موجباب پشیمانی را برای دشمن نابخرد جهانی به‌جا گذاشت.

مرتضوی جانفشانی جوانان کشورمان در دوران جنگ تحمیلی را مایه‌ی سربلندی دانست و با تاکید براینکه جوانان عزیزمان با عشق رفتند و افتادند تا این کشور با عزت بماند، افزود: هرگاه رئیس جمهور قصد معرفی مدیریت جهادی را دارند همواره شهید حاج قاسم سلیمانی را به‌عنوان نمونه یک مدیر جهادی، مبتکر و خلاق معرفی می‌کنند.

وی پروژه ایجاد داعش را در راستای شکست جنگ تمدن‌های دشمن دانست و خاطرنشان کرد: دشمن در راستای شکست جنک تمدن‌ها، جنگ تمدنی را آغاز کرد و بخاطر همان داعش را ایجاد و مسلح کرد که تا دروازه‌های دمشق پیش آمد اما یک مرد از ایران اسلامی بیرغ‌دار شد و با کمترین هزینه، بزرگ‌ترین دستاوردها را در تاریخ جنگ‌های نامنظم به‌دست آورد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور با تاکید براینکه حلقه مفقوده ما هم‌افزایی است، افزود: امیدواریم رویداد هم‌افزایی مدیریت ایران با بهره‌‌گیری از امکانات بخش مهم مشکلات عمران و اجتماعی را حل کند.

منصوری: مجموعه‌های مردم‌نهاد توان دهنده به دولت خواهند بود
در ادامه، علی منصوری دبیر این رویداد با بیان اینکه اتفاق هم‌افزایی مدیریت ایران اولین فعالیت مهم درخصوص معرفی ظرفیت‌ها بزرگ غیردولتی و غیرحاکمیتی است، افزود: ایده اولیه این کار از آنجایی شکل گرفت که وقتی به سراغ مدیران تحول‌‌خواه مردمی می‌رفتیم درخواست داشتند ظرفیت‌های آن‌ها به مدیران کشور معرفی شود.

وی به فعالیت‌های جوانان توانمند، خوش فکر و خلاق و ایده‌پرداز با روش‌های جدید و فناورانه پرداخت و با تاکید براینکه رویش‌های جوانان در حل مشکلات بسیار است، ادامه داد: جوانان کشورمان حرف‌های زیادی برای گفتن دارند که نمایش همه ظرفیت‌های آن‌ها در یک محفل قابل بیان نیست.


دبیر رویداد هم‌افزایی مدیریت ایران اظهار داشت: مصلی امام خمینی(ره) بزرگترین سقف کشور است که می‌توانستیم این مجموعه‌ها را دور هم جمع کنیم اما اینجا نیز محدودیت وجود دارد.

منصوری با اشاره به حضور بیش از ۸۰۰ مجموعه مردمی و دانش‌بنیان در رویداد هم‌افزایی مدیریت ایران گفت: مجموعه‌های مردمیوجمع شده‌اند تا اینجا ارتباطات خودشان را تقویت کنند و این بزرگترین گام برای هم‌افزایی است.

دبیر این رویداد با اشاره به دعوت از مدیران جهت بازدید از دستاوردهای مجموعه‌های مردم‌نهاد گفت: سطوح کلان مدیریت کشور برای بازدید از این رویداد دعوت شده‌اند چون ایده‌ها، فکرها و روش‌های نوینی زیادی وجود دارد و اگر مدیران می‌خواهند منابع خودشان را افزایش دهند و به‌دنبال اصلاح ساختارها هستند، اینجا قطعا مسیر‌های زیادی وجود دارد.

وی مجموعه‌های مردم‌نهاد را قوه عاقله نقاط ضعف دولت خواند و ادامه داد: اگر ظرفیت‌های تجمع شده این رویداد به‌کار گرفته شود حجم انبوهی به توان نیروگاهی دولت افزوده می‌شود.

منصوری ادامه داد: مجموعه‌های حاضر در این رویداد از بین ۱۴ هزار مجموعه مردم‌نهاد انتخاب شده‌اند که آرزو می‌کنم این اتفاق به‌صورت مجزا برای اتفاقات تخصصی رقم بخورد.


یامین‌پور: مردمی‌سازی دولت در حد شعار نباشد

وحید یامین‌پور معاون وزیر ورزش و جوانان با تاکید براینکه نباید شعار دولت مردمی در حد شعار بماند، گفت: نگاه رئیس‌جمهور و دولت این است که تحقق آرمان‌های انقلاب به دست مردم محقق خواهد شود.

وی گفت: توجه به مردم به‌معنای سستی و کم‌کاری دولت نیست بلکه بخاطر این است که‌ مردم بازوی حاکمیت و بهترین فکر و اندیشه برای حل مسائل  و تحقق پیشرفت واقعی خواهند بود.

معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به پیشرفت‌های بزرگ و درخشانی که به همت مجموعه‌های مردم‌نهاد صورت گرفته است، گفت: پیشرفت زمانی محقق شده است که مردم میدان‌دار بوده‌اند.

یامین‌پور اظهار داشت: پیشرفته‌ترین تکنولوژی مردمی جهان متعلق به جمهوری اسلامی ایران است، افزود: نمونه تکنولوژی‌های مردمی جهاد سازندگی و بسیج است که عدم استفاده از این ظرفیت‌های بزرگ ناشکری است.

وی ادامه داد: دولت هوشمندانه قصد استفاده از ظرفیت‌های بزرگ مردمی را دارد که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

معاون وزیر ورزش و جوانان از فعالیت ۴ هزار سازمان و نهاد مردمی در سراسر کشور خبر داد و افزود: تنها مجموعه دولتی که در این نمایشگاه غرفه‌های تخصصی دارد مربوط به وزارت ورزش و جوانان است چراکه معتقدیم بی‌شک جوانان خوش فکر، متعهد و انقلابی بهترین کمک‌کار دولت خواهند بود.

گفتنی است،  «رویداد هم‌افزایی مدیریت ایران» از امروز به مدت سه روز از ساعت ۹ الی ۱۸ در محل شبستان مصلی امام خمینی (ره) تهران برپاست.